Onderwijs
op
- 2025 -
17
oktober
- 2025 -
Lancering van de editie 2025-26 van Focus Franse Film
Op 17 oktober ging de 29e editie van Focus Franse Film van start in cinema Sphinx in Gent. 70 leerkrachten uit Vlaanderen konden er kijken naar de film 'Vingt Dieux' die vorig jaar op het filmfestival van Cannes de publieksprijs won in de selectie 'Un certain Regard'.
Dankzij het project 'Focus Franse Film' worden recente Franse en Franstalige films (met Nederlandse ondertiteling) ter beschikking gesteld van Vlaamse leerkrachten en leerlingen in de lokale bioscopen, naast een selectie kortfilms die online beschikbaar zijn.
Het project werd in 1997 gelanceerd door Luc van Kerchove, leraar Frans in Gent, en wordt vandaag gedragen door de Antwerpse vereniging J.E.F. (beeldeducatie) en de vereniging Profff (leraren Frans in Vlaanderen). De bedoeling is om auteurscinema te promoten, samen met de waarden, de creativiteit en de diversiteit van de Franstalige cultuur. Zo kunnen leerkrachten het vak Frans ook op een minder academische manier geven, met gratis kant-en-klare lessen die opgebouwd zijn rond films. Gemiddeld bereikt het programma jaarlijks zo'n 11.000 leerlingen.
Het programma voor het schooljaar 2025-26:
- de film 'Vingt Dieux', die vorig jaar op het filmfestival van Cannes de publieksprijs won in de selectie 'Un certain Regard'.
- de film 'Sauvages', genomineerd voor de prijs van Beste Animatiefilm op het festival van Annecy 2024, de European Film Awards 2024, de Césars 2025 en het filmfestival van Cannes 2025,
- de film 'En fanfare', genomineerd voor een prijs op het filmfestival van Cannes 2024, zeven keer voor de Césars 2025 en een populair succes met meer dan 2,5 miljoen bezoekers in Frankrijk en meer dan 400.000 in Duitsland.
Meer info? Surf naar https://www.jeugdfilm.be/focus-franse-film